10 ŽINGSNIŲ RITUALAS – KORĖJIEČIŲ TOBULOS ODOS PASLAPTIS

 

Odos priežiūra yra be galo individuali ir asmeniška, tad nesvarbu, kokį kiekį odos priežiūros žingsnių pasirinksi, svarbiausia – kas geriausiai tinka ir veikia tau. Pagal korėjietišką ritualą, raktas į gražią odą – priemonių sluoksniavimas. Svarbu neskubėti ir leisti kiekviename žingsnyje naudojamai priemonei gerai įsigerti. PRAUSIKLIS ALIEJAUS PAGRINDU

Norėdama gerai pasirūpinti savo oda, pirmiausia turi atsikratyti visų odos nešvarumų: makiažo, aplinkos dulkių. Atrodo, net vandeniui atsparus blakstienų tušas puikiai nusivalo tik su makiažo valikliu, tačiau... Ar esi ryte prabudusi su blakstienų tušo dėmėmis ant pagalvės, nors makiažą iš vakaro „gerai“ nusivalei? Tai nepasikartos naudojant aliejinį makiažo prausiklį! Neišsigąsk žodžio „aliejinis“ – ši priemonė tinka visiems odos tipams, įskaitant riebią ar kamuojamą aknės. PRAUSIKLIS VANDENS PAGRINDU

O dabar – antra „porcija“ odos prausimo. Vandens pagrindo prausimo priemonė (pavyzdžiui, putos arba kremas) nuplaus visus aliejinio prausiklio ir nešvarumų likučius.EKSFOLIANTAS

Šis ritualo žingsnis yra būtinas norint turėti švelnią ir minkštą veido odą. Eksfoliantų (pavyzdžiui, šveitiklių su granulėmis ar AHA, BHA skysčių) pagalba pašalinamos negyvos odos ląstelės ir atveriamas kelias geresniam odos priežiūros produktų įsisavinimui. 1–2 kartus per savaitę švelniai pamasažuok veidą šveitikliu arba patapšnok veido odą su AHA, BHA skysčiais.


 

TONIKAS

Dažnas vakaruose pagamintas tonikas veido odai atrodytų per daug „aštrus”. Korėjietiški tonikai – priešingai – švelnesni, skirti drėkinti, subalansuoti odos Ph ir tinkamai parengti odą, kad geriau įsigertų kitos rituale naudojamos priemonės. Galima užlašinti toniko ant delnų ir švelniai patapšnoti arba užpilti toniko ant vatos diskelio ir švelniai nuvalyti veidą. 


 

ESENCIJA

Esenciją galima laikyti korėjietiško odos priežiūros ritualo kertiniu akmeniu. Esencija yra tarsi toniko ir serumo hibridas, skirtas sudrėkinti ir paskatinti odos atkūrimą. Užlašink esencijos ant savo delnų ir švelniai paglostyk veido odą. 


 

SERUMAI IR AMPULĖS

Laikas ne tik palepinti, bet ir pagydyti odą. Serumai ir ampulės yra kaip koncentruota esencija, tad ir naudok taip pat kaip esenciją – švelniai glostydama patepk veido odą. Šie produktai skirti odos problemoms spręsti, pavyzdžiui, nuo pigmentinių dėmių, raukšlelių (arba jų prevencijai), aknės, odos spindesiui atstatyti ir kt. Šis žingsnis skirtas odos tobulinimui. 


 

VIENKARTINĖ KAUKĖ

Kaukės – ritualo ikona, ko gero populiariausia korėjietiška priemonė. Dažniausiai pagamintos iš medvilnės lakštų, išmirkytų esencijose ir serumuose. Buvimas su kauke – tai lyg laikas ramiai, 10–20 min. trukmės, odą maitinančiai meditacijai. Taip pat – geriausias laikas asmenukėms! 1–2 kartų per savaitę pakanka, bet veido kaukių neįmanoma padauginti! 


 

PAAKIŲ KREMAS

Oda aplink akis – pati subtiliausia, jautriausia. Ja rūpintis derėtų itin švelniai. Naudodama bevardį pirštą lengvai patapšnok (niekada netrink, netampyk) paakių kremą aplink akis. 


 

DRĖKINANTI PRIEMONĖ

Odos drėkinimas – tiesiausias kelias į švytinčią odą. Drėkinančių priemonių yra begalė rūšių (pavyzdžiui, emulsija, kremas, losjonas, gelis). Svarbiausia pasirinkti labiausiai sau tinkančią. Rytais ir vakarais patepk veidą ir kaklą drėkinančia priemone ir bent vieną kartą per savaitę užtepk naktinę kaukę-kremą, kad prabustum su maksimaliai sudrėkinta ir atgaivinta oda. 


 

APSAUGA NUO SAULĖS

Apsaugoti odą nuo saulės – geriausias būdas išvengti ankstyvų raukšlelių. Svarbu apsauginę priemonę naudoti rytais (ir, žinoma, pakartotinai tepti dieną) kaip patį paskutinį ritualo žingsnį. Tepti reikėtų prieš tai įsigėrus kitiems produktams, kad priemonės nesusimaišytų ir odai būtų suteikta maksimali apsauga.