RŪGŠTINIS EKSFOLIAVIMAS: KAS TAI IR SU KUO (NE)VALGOMA?

RŪGŠTINIS EKSFOLIAVIMAS: KAS TAI IR SU KUO (NE)VALGOMA?

07 Nov
Autorius: Emilija - 0 -

RŪGŠTINIS EKSFOLIAVIMAS: KAS TAI IR SU KUO (NE)VALGOMA?

 

Rūgštinis eksfoliavimas – Azijoje labai populiari, o Lietuvoje palyginti šviežia odos priežiūros tendencija. Savo noru teptis ant veido rūgštį? Skamba šiurpokai, tad mums, grožio puoselėtojoms, natūraliai kyla rūgštokų klausimų ir saldžiarūgščių neaiškumų: kodėl, kokiu būdu, kada ir kaip dažnai?

 

Priešų, su kuriais kovoja rūgštiniai eksfoliantai, sąrašas ilgas ir neapetitingas: išsiplėtusios ir užsikimšusios poros, aknė ir po jos likę randai, nelygi odos spalva, papilkėjimas, raukšlės… Na, visos įmanomos bėdos, vienu ar kitu gyvenimo laikotarpiu aktualios kiekvienai moteriai (o šiaip jau ir vyrui). Štai čia mums į pagalbą ateina išganingosios rūgštys, padedančios veido odai greičiau atsinaujinti, tapti lygesnei, skaistesnei ir švytinčiai – žodžiu, tobulai.

 

Rimti rūgštiniai eksfoliavimai su didelės koncentracijos priemonėmis atliekami kosmetologiniame kabinete, bet šiuo metu rinkoje ir švelnesnių priemonių – serumų, tonikų, kaukių ir kremų – nors vežimu vežk (arba: nors kasdien išbandyk po naują, bet apie tai – vėliau). Neprofesionaliam vartojimui skirtose kosmetikos priemonėse dažniausiai rasime šias rūgštis:

 

Glikolio rūgštį. Glikolio rūgštis gaunama iš cukranendrių ir yra viena populiariausių alfa hidroksilo rūgščių – aha, AHA! Šios grupės rūgštys, dar vadinamos vaisių rūgštimis, veiksmingai šalina negyvas epidermio ląsteles, didina kolageno gamybą, skaistina, stangrina, jaunina odą. Glikolio rūgštis – pati populiariausia iš AHA rūgščių, nes jos molekulės mažiausios, tad ji prasiskverbia giliausiai ir veikia efektyviausiai. Dėl tos pačios priežasties ji gali ir dirginti, tad savarankiškam naudojimui verčiau rinktis iki 10 proc. koncentraciją. Glikolio rūgštimi labiausiai džiaugsis sausa ir brandi odai.

 

Salicilo rūgštį. Beta hidroksilo rūgštys, arba BHA, garsėja priešuždegiminiu ir antibakteriniu poveikiu, todėl veiksmingai kovoja su jaunatviškom odos problemom, tokiom kaip aknė, užsikimšusios poros („juodagalviai“ ir „baltagalviai“ spuogai) ir padidintas riebumas. Salicilo rūgštis greičiausiai netiks labai sausai ir jautriai odai, nebent tepsite priemonę tik ten, kur reikia – ant sirpstančio spuogo (deja, kaip žinia, spuogai nesibaigia kartu su paauglyste). Korėjietiškose priemonėse salicilą pakeičia betaino salicilatas, kuris veikia švelniau ir mažiau sausina odą.

 

Pieno rūgštį. Ši AHA rūgštis randama rūgpienyje – nekvailos buvo mūsų prosenelės, prausdavusios juo veidą! Pieno rūgštis nusileidžia glikolio rūgščiai žūtbūtinėje kovoje su senėjimu, tačiau yra puikus pasirinkimas labai jautriai ir sausai odai, nes veikia švelniau ir drėkina veiksmingiau (didesnės koncentracijos glikolio rūgštis – gana arši!). Beje, pieno rūgštis gali būti tikras išsigelbėjimas mišriai odai, nes subalansuoja riebalų išsiskyrimą jos nedžiovindama.

 

L-askorbo rūgštį, arba vitaminą C. Vitaminas C – ne tik peršalimo, bet ir vystančios, papilkėjusios, pigmentuotos odos sąjungininkas. Jis ne tik veiksmingai skaistina ir lygina odą, bet ir veikia kaip galingas antioksidantas, saugodamas ją nuo taršos ir saulės poveikio. Priešingai nei glikolio rūgštis, L-askorbo rūgštis naudingiausia didesne koncentracija (iki 20 proc.). O dar geriau vitaminui C į draugus pakviesti vitaminą E, nes jiedu pastiprina vienas kito antioksidacinį poveikį. Beje, vitaminas C pastiprina ir retinolio veikimą jį stabilizuodamas.

Kokių taisyklių reikėtų laikytis naudojant rūgštinius eksfoliantus – kitame mūsų tinklaraščio įraše.

 

ATRASK EKSFOLIANTUS!

CosRX Blackhead Power skystis

Klairs Freshly Juiced Vitamin Drop Serumas